Ühisveevärgist vee võtmine ning reovee juhtimine ühiskanalisatsiooni toimub vee-ettevõtja ja tarbija vahelise ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenuse osutamise lepingu (edaspidi ka teenusleping) alusel.
Korteriomanditeks jagatud kinnisomandi puhul on tarbijaks korteriühistu. Korteriomanik võib olla tarbijaks juhul, kui tema korteriomandi veevärki ja kanalisatsiooni on võimalik ühendada ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga käesoleva seaduse nõuetele vastava individuaalse liitumispunkti kaudu.
Vee- ja kanalisatsiooniteenuste leping ja piiritlusakt
Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenuse osutamise lepingus määratletakse tarbijale kuuluva veevärgi ja kanalisatsiooni ning vee-ettevõtjale kuuluva ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni piir, lepitakse kokku torustiku hooldamiskohustus, osutatud teenuste eest tasumise kord jms.
Lepingust tulenevaid õiguseid ja kohustusi reguleerivad Vee-ettevõtja ja Tarbija vahel tüüptingimused ja õigusaktid.
Uute vee- ja kanalisatsiooniühenduste ehitamiseks sõlmitakse kõigepealt liitumisleping ja alles pärast ehitise valmimist veevarustuse ja/või reovee ärajuhtimise ja puhastamise teenuse osutamise leping (edaspidi teenusleping).
Leping sõlmitakse tarbimiskoha omaniku või kinnistusraamatusse kantud valdajaga, kelle tarbimiskoha veevärk ja/või kanalisatsioon on ühendatud ühisveevärgi ja/või –kanalisatsiooniga.
Vajalikud dokumendid lepingu sõlmimiseks:
- avaldus lepingu sõlmimiseks
- tarbimiskoha omandiõigust või valdust tõendav dokument, kui omandiõigus või valdus ei ole veel kantud kinnisturaamatusse (tarbimiskoha ostu/müügileping, kinkeleping)
- kaas- või ühisomandi korral kaasomanike kokkulepe, volikiri
- juriidilise isiku puhul esindusõigust tõendav dokument (juhatuse liikme volitus) juhul, kui esindajal puudub äriregistri kaardil esindusõigus
- lepingu sõlmija isikut tõendav dokument (ID kaart, pass, juhiluba)
Avalduse esitamise võimalused:
- skaneerida ja saata digiallkirjastatult e-posti aadressile vesi@parnuvesi.ee
- saata postiga aadressile Vingi 13, 80010 Pärnu
- tuua kohale AS Pärnu Vesi klienditeenindusse
- täita kohapeal AS Pärnu Vesi klienditeeninduses
AS Pärnu Vesi saadab ettevalmistatud lepingu koos lisadega vastavalt tarbija soovile kas digitaalselt või posti teel ülevaatamiseks ja allkirjastamiseks.
Leping jõustub kui mõlemad osapooled on selle allkirjastanud.
AS Pärnu Vesi kasutab dokumentide allkirjastamiseks Dokobit portaali. Tutvu juhendiga siin
Soovi korral saab jätkuvalt allkirjastada lepinguid meie kontoris Vingi tn 13, Pärnu linn.
Lepingut võib muuta ainult poolte kirjalikul kokkuleppel. Suulised kokkulepped lepingu muutmiseks on tühised. Lepingut muudetakse kahepoolselt ning muudatus vormistatakse kirjaliku kokkuleppena lepingu lisana.
Teenuslepingu muutmine toimub juhtudel, kui:
- teenuslepingule lisatakse juurde mõni teenus, mida varem ei kasutatud (nt vee või kanalisatsiooni teenus)
- liitumispunktid on muutunud (uuendatakse piiritlusakt)
Kui muutub tarbimiskoha omanik, sõlmitakse uus teenusleping.
Teenuslepingu peatamine:
Tarbija avalduse alusel on võimalik peatada leping ajutiselt, kui objektil ei toimu teenuste tarbimist (nt talveperioodil). Leping peatatakse maksimaalselt 2 aastaks.
Juhul kui tarbija soovib lõpetada teenuse osutamise teadmata ajaks, siis on tegemist lepingu lõpetamisega.
Teenuslepingu lõpetamine tarbija algatusel:
Teenusleping lõpetatakse tarbija kirjaliku avalduse alusel, ette teatamisega vähemalt 30 kalendripäeva.
Teenuslepingu lõpetamisel võtame Teiega ühendust, et leppida kokku Teile sobiv aeg, millal AS Pärnu Vesi võtab maha veearvesti ja lõpetab teenuste osutamise. Arvesti mahavõtmisel fikseeritud näidu alusel väljastame teenuslepingu lõpparve.
Kui teenuslepingu lõpetamine toimub seoses omaniku vahetusega ja uus omanik esitab avalduse teenuste kasutamise jätkamiseks 7 tööpäeva jooksul, siis ei võeta maha veearvestit ega suleta veeühendust. Sellisel juhul palume avalduses kindlasti märkida veearvesti lõppnäit, mille alusel esitame teenuslepingu lõpparve.
Teenuslepingu lõpetamine on võimalik pärast lõpparve tasumist AS-ile Pärnu Vesi. Seejärel saab sõlmida uus omanik samale objektile uue teenuslepingu.
Teenuslepingu lõpetamine AS Pärnu Vesi algatusel:
AS-il Pärnu Vesi on õigus lõpetada teenusleping:
- kui tarbija ei ole AS-i Pärnu Vesi poolt määratud tähtajaks kõrvaldanud põhjusi, mille tõttu oli tarbimiskohale vee andmine või reovee ning sademevee kanaliseerimise eeskirja alusel suletud
- tarbimiskoha piiri muutumisel või selle veevärgi ja kanalisatsiooni ümberehitamisel, mille tõttu muutub tarbija AS-i Pärnu Vesi suhtes mittetarbijaks
- ehitiste lammutamisel
- juriidilise isiku likvideerimisel, kui tal ei ole õigusjärglast
- tarbimiskoha omaniku surma korral, kui tal ei ole pärijaid
- muudel teenuslepingust tulenevatel põhjustel
Teenuslepingu lõpetamisest teavitatakse tarbijat kirjalikult ülesütlemisavaldusega.
Teenuslepingu lõpetamisel liitumistasu ei tagastata. Lepingust kuni selle ülesütlemiseni tekkinud õigused ja kohustused jäävad kehtima.
Kui tarbijal on soov kasutada ajutiselt vett ehitamise ajal, sõlmitakse tähtajaline teenusleping. Tähtajaline leping lõppeb ehitamise lõppedes, tähtajalises teenuslepingus toodud eritingimuste täitmise korral või tähtaja möödudes.
Tähtajalise teenuslepingu sõlmimiseks esitab tarbija avalduse (avaldus teenuslepingu sõlmimiseks) ning paigaldab ise veearvesti (tarbija arvesti). AS Pärnu Vesi esindaja kontrollib kohapeal ajutise vee ja/või reovee teenuse pakkumise võimalust, tarbija poolt paigaldatud veearvestit, plommib arvesti, avab maakraani ja koostab objekti ülevaatuse akti. Seejärel sõlmitakse tähtajaline teenusleping.
Üldjuhul sõlmitakse ajutine teenusleping maksimaalselt üheks kalendriaastaks.
Ajutise veeühenduse rajamisel tuleb talveperioodil arvestada torustiku ja veemõõdusõlme külmumise ohuga. Rajatava ehituse puhul tuleb tagada veemõõdusõlme soojustamine.